Rezervovat

DOVOLENÁ NASSFELD - HERMAGOR - PRESSEGGERSEE

Ať už na dovolenou v Nassfeldu vyrážíte v zimě nebo v létě, nikdy nebudete zklamaní. Nassfeld – to jsou jezera, nádherná příroda, italská pizza za kopcem, sjezdovky, cyklotrasy a ty nejkrásnější výhledy. Dovolená v Nassfeld-Hermagor je vhodná pro rodiny s dětmi i sólo cestovatele. Každý si u nás najde to svoje.

ZIMNÍ DOVOLENÁ V NASSFELDU

V zimě vás v Nassfeldu uvítáme s otevřenou náručí a dovolená u nás splní přání i těm nejnáročnějším návštěvníkům. Nassfeld se rozprostírá na třech svazích spojených průsmykem. Jde o největší vysokohorské středisko Korutan – je nejmodernější v celém Rakousku. Středisko se pyšní 300 slunečnými dny v roce a díky vynikající infrastruktuře, vybavenosti, servisu a různým lyžařským terénům (sjezdovky, freeride, skialp, boule…) s kvalitní úpravou, se Nassfeld řadí mezi TOP 10 rakouských lyžařských středisek.

Na své si zde přijdou profesionálové a závodníci, stejně tak jako pokročilí, úplní začátečníci i rodiny s dětmi. Italské Dolomity za kopcem zaručují Nassfeldu dostatečný přísun slunečních paprsků (až o 100 hodin více než v severnějších rakouských lyžařských střediscích). Spoustu sněhu máme kvůli tomu, že jsme první výrazný horský masiv, který zachycuje většinu sněhové nadílky, co k nám vane od Jadranu.

Příznivé podmínky pro lyžování jsou u nás od prosince do poloviny dubna.

Dolní stanice Millennium-Express, nejdelší kabinové lanovky v Rakousku, se nachází v Tröpolachu, 400 metrů od našich apartmánů.

 CO VŠECHNO V ZIMĚ V NASSFELDU NAJDETE

Najdete zde 110 km sjezdovek rozprostřených na ploše o velikosti 2,8 milionu km². Ze 60 % se jedná o červené sjezdové tratě (lehké 30 km, střední 60 km, náročné 20 km), dopravu zajišťuje 30 moderních lanovek, které vás pohodlně a bez čekání dopraví na vrcholky. Přestože zde není o sníh nouze, je středisko vybaveno umělým zasněžováním. Můžete vyzkoušet rychlostní trať s měřeným úsekem pod Troghöhe, čtyřkilometrovou FIS sjezdovku nad Tröpolachem nebo svah s boulemi na Gartnerkofelu. Najdete zde také uměle osvětlenou sáňkařskou dráhu, 3 specializované snowparky a velký prostor pro freeride.

V Tröpolachu i Nassfeldu najdete půjčovny a prodejny všeho vybavení.

Zde najdete mapu střediska Nassfeld. Mapky celého střediska do kapsy jsou také k dispozici na našem ubytování BookNassfeld.

Tröpolach je vybaven vším od půjčovny vybavení po pekárnu: více o prodejnách a službách v Tröpolachu najdete zde.

LETNÍ DOVOLENÁ V NASSFELDU

Oblíbeným místem je Nassfeld i pro letní dovolenou – a to zejména pro milovníky pěší turistiky, ferrat a cyklistiky. Po všech kopcích na dohled se můžete projít po 1 000 km značených stezek vedoucích ve výšce od 600 do 2 800 metrů nad mořem, které vás zavedou i na italskou stranu vrcholů. Tematické poznávací stezky, trasy pro nordic walking, běžecké trasy, místa pro focení krajiny – možností je hodně!

Pozadu nezůstává ani cyklistika – v Nassfeld-Hermagor se nachází přes 800 km cyklotras různých obtížností (i převýšení) a každý si určitě vybere přesně podle toho, která trasa mu víc sedne.

Vodáci mohou sjíždět řeku Gail nebo pádlovat na kánoích na místních jezerech. Specialitou jsou místní potápěčské kurzy. Pro klidně strávené odpoledne si taky můžete vypůjčit loďku, rybářské náčiní a vyjet si na jezero zarybařit. Zájemci si nemusí vozit vlastní věci prakticky na žádnou aktivitu – o vše se postarají místní půjčovny raftů, kol, potápěčského i rybářského vybavení.

Vaše dovolená Nassfeldu bude perfektní. Přijeďte k nám a užijte si dovolenou s maximálním komfortem ubytování, saunou, grilem a českým zázemím.

Prohlédněte si nabídku našich apartmánů v Nassfeldu .

Vyzkoušejte interaktivní plánovač výletů v Nassfeldu od TourenPortal – zobrazuje doporučené trasy v létě i v zimě (pěší, běh, cyklo, běžky, singletrail, skialp... – vše v různých obtížnostech). 

Pěší
turistika

Prozkoumejte krásnou přírodu Nassfeldu. Tisíc kilometrů značených turistických tras vedoucích ve výšce od 600 do 2 800 metrů nad mořem, které vás zavedou i na italskou stranu vrcholů. S kartou +CARD Holiday, kterou od nás dostanete, se navíc můžete bezplatně přepravovat všemi lanovkami.

Horolezectví
a ferraty

Vylezte tam, kam se normální turista nedostane a odměňte se perfektním výhledem. Nassfeld je vhodný i pro horolezectví a via ferraty. U druhé mezistanice Millennium Express se nachází zážitkový lanový park s překážkami v korunách stromů, skalní labyrint a vysoká lana.

Cyklistika

Ráj pro cyklisty všech výkonností, věku a zaměření. Čeká na vás 450 kilometrů cyklistických stezek s různou náročností (950 km včetně stezek v Itálii), s různým převýšením i druhy terénů (obtížné singletraily, drsné sjezdy, mírné úseky, lesní cesty a cyklostezky). Sjet můžete celkem 11 singletrailů včetně 4 km dlouhé trasy MEX-Line I (která končí přímo u poslední stanice lanovky). K dispozici je půjčovna kol a elektrokol – a slevy pro naše ubytované hosty.

NTC park


NTC Park v areálu Nassfeldu
je dostupný kabinovou lanovkou Millennium Express nebo pěšky – nachází se u prostřední stanice. Lesní lanové překážky, které jsou vhodné pro děti už od 5 let, sjezdy ze stromu na strom, lezení ve skalním labyrintu, kurz na via ferraty, úkoly pro celou rodinu a spousta dalšího.

Koupání

Korutanská oblast svojí zeměpisnou polohou na sluneční straně Alp zaručuje kolem 2000 slunečných hodin ročně, a proto návštěvníkům této oblasti přijde vhod za teplých či horkých dnů koupel v jednom z více jak tisíce průzračných alpských jezer.

Vodní sporty

Vydejte se na raftu nebo na kajaku sjet divokou řeku Gail, která protéká přímo Tröpolachem. Rafting Carnica nabízí rafting (jízda na 1,5 až 2 hodiny) pro rodiny s dětmi od 4 let se zkušeným vodáckým průvodcem.

Golf

V okolí našeho apartmánového domu najdete hned několik nádherných hřišť, rozprostírajících se na ploše kolem 70 hektarů a obklopených nádhernou krajinou Karnských alp.

Rybaření

Ať již tekoucí či stojatá, vodstva v regionu Nassfeld – Hermagor – Pressegger See jsou rájem rybářů. Všechna voda kolem Nassfeldu má kvalitu pitné vody a je možné v ní rybařit.

Rodinná dovolená

Ve středisku Nassfeld se nebudou nudit ani nejmenší. Středisko nabízí zábavní parky, hřiště a trampolíny na každém kroku, průzračné čistou vodu v jezerech a na koupalištích. Malí cyklisté také určitě ocení cyklostezky vedoucí po zpevněných cestách.

Gurmánský region

U nás v Korutanech najdete originální lokální kulinářské speciality, pyšnící se několika oceněními. „Gailtaský špek“, „Gailtalský Aplský sýr“ nebo „Gailtalský uzený losos“ – tyto speciality můžete zakoupit na nespočtu míst po celém regionu.

známá místa

Za návštěvu stojí nedaleká propast Garnitzenklamm, kterou vede naučná stezka s panoramatickými a informačními panely, které představují 200 milionů let fascinující geologie. Propast je zpřístupněna pomocí zabezpečených cest (via ferrata) přes lávky, mosty až k vodopádům.

Lanovky

Areál obsluhuje 30 moderních lanovek. V zimní sezóně jsou v provozu všechny z nich, v létě pak tři lanovky – Millennium Express a dvě další, které vás vyvezou na vrcholy Madritsche a Gartnerkofel – a to i s vaším kolem či kočárkem. V létě je s +CARD Holiday přeprava lanovkami zcela zdarma, v zimě pak nabízíme našim hostům slevy na skipasy. Více o lanovkách v Nassfeldu zde.

Motorkáři

Nassfeld je tím nejlepším místem, odkud můžete začít výlety na motorkách do třech různých zemí – Tröpolach se nachází v údolí nedaleko hranic s Itálií a Slovinskem. Horské serpentiny a průsmyky lákají motorkáře k denním výletům od hor k moři a zpět.

Paraglaiding

Samostatní piloti, s pilotním průkazem a IPPI kartou mohou létat přímo v Tröpolachu, přestože tam žádné oficiální místo na startování není. Nejbližším oficiálním terénem je Emberger Alm (Greifenburg), zde mohou bezpečně létat piloti od začátečníků až po ty velmi zkušené.

Snowpark

Park uspokojí nejen náročné akrobaty, ale poskytne závabu i pro úplné začátečníky.

 

Fun park

V Nassfeldu najdete hned 2 Fun Parky. První se nachází u druhé mezistanice lanovky Millennium Express a nově byl v letošním roce vybudován zabezpečený areál pro tento druh sportů. Tento areál najdete u dolní stanice lanovky Millennium Express.

Klasické lyžování

Rádi si zpestříte své sjezdové lyžování tím klasickým... Nassfeld nabízí víc jak 80 km upravených tratí a další kilometry můžete dohnat u Weissensee, nebo v Lesachtal, kde je dalších víc jak 100 km tratí.

Saunahaus

Máte rádi relax a pohodičku? Nabízíme odpočinek v našem Saunahausu, kde můžete nechat spočinout Vaše těla po sportu, nebo jen tak. Samoobslužný bar s českým točeným pivem určitě potěší nejednoho saunaře

NTC park

Blue day – bezbřehá zábava … Snow Tubing, Zipfl Bob, B-Bob, Snowskate, Snowscooter Bambini, Hammerhead, Mountainroller, Rodel, Snow Trikke, Skifox, Bike Board, Hamax Snowsurfer, Snowter, Mountaincart, Snowbike