Rezervovat

Dovolená a aktivity

Dovolená Nassfeld - Hermagor - PRESSEGGERSEE

Chcete prožít nádhernou dovolenou v Nassfeldu v zimě ..... v létě ...? Nassfeld, středisko plné jezer a nádherně čisté přírody, láká své návštěvníky k aktivně strávenému pobytu i k odpočinku. Pro nespočet zimních i letních aktivit je dovolená Nassfeld Hermagor vhodný pro rodiny s dětmi i pro nadšené sportovce. Nassfeld vám navíc poskytne kompletní zázemí, více o vybavení Nassfeldu zde

ZIMNÍ DOVOLENÁ V NASSFELDU

V zimě Vás Nassfeld uvítá s otevřenou náručí a dovolená v Nassfeldu splní přání i těm nejnáročnějším klientům. Středisko se pyšní 300 slunečnými dny v roce a dlouhodobě si drží přední pozicí mezi všemi Rakouskými středisky. Nassfeld, rozprostírající se na 3 svazích spojených údolím, je největší vysokohorské středisko Korutan – nejmodernější v celém Rakousku. Díky vynikající infrastruktuře, vybavenosti, servisu a velmi rozmanitým lyžařským terénům s kvalitní úpravou, se toto středisko nachází mezi TOP 5 rakouskými lyžařskými středisky. Na své si zde přijdou jak profesionálové, tak i začátečníci a rodiny s dětmi. Blízkost italských Dolomit zaručuje tomuto středisku dostatečný přísun slunečních paprsků, až o 100 hodin více než v severnějších rakouských lyžařských střediscích. Dostatek sněhu je ovlivněn skutečností, že se jedná o první výrazný horský masiv, který zachycuje většinu sněhové nadílky přicházející od Jadranu. Příznivé podmínky pro lyžování jsou zde od prosince do poloviny dubna. 

Dolní stanice Millenium-Express, nejdelší kabinové lanovky v Rakousku, se nachází  Tröpolachu, 300 matrů od našich apartmánů. Najdete zde 110 km sjezdovek rozprostřených na ploše o velikosti 2,8 mil. m2. Ze 2/3 se jedná o červené sjezdové tratě (lehké 30 km, střední 60 km, náročné 20 km), dopravu zajišťuje 38 moderních vleků, které vás pohodlně a bez čekání dopraví na vrcholky. Přestože zde není o sníh nouze, je středisko vybaveno umělým zasněžováním. Můžete tady vyzkoušet rychlostní trať s měřeným úsekem pod Troghöhe, 4 kilometrovou FIS sjezdovku nad Tröpolachem či svah s boulemi na Gartnerkofelu. Najdete zde také uměle osvětlenou sáňkařskou dráhu, 3 specializované snowparky a velký prostor pro freeride.

Zjistěte o Lyžování v Nassfeldu více - ceny skipasů zde, mapa střediska zde.

Letní dovolená v Nassfeldu

Oblíbeným místem je Nassfeld i pro letní dovolenou. Zejména pro milovníky pěší turistiky a cyklistiky. Láká více než 1 000 km značených stezek vedoucích ve výšce od 600 do 2.800 m n. m., které Vás zavedou i na italskou stranu vrcholů tématickými poznávacími stezkami, trasami pro Nordic walking a trasami pro běh. Cyklistika nezůstává o mnoho pozadu. V Nassfeld Hermagor se nachází přes 800 km cyklotras všech náročností a s různým převýšením. Každý si vybere dle své výkonnosti. Dalším významný sportem je kanoistika a rafting na místních jezerech a na řece Gail. Specialitou jsou místní potápěčské kurzy. Návštěvníci si nemusí vozit vlastní vybavení, o vše se postarají půjčovny potápěčských potřeb. Pro klidněji strávené dopoledne či odpoledne si stačí vypůjčit loďku, vzít rybářské náčiní a vyjet na jezero. Návštěvníci si nemusí vozit vlastní vybavení, o vše se postarají místní půjčovny.

S dětmi si užijete den plný zábavy například návštěvou zábavního parku u jezera. Jeden je např. v Presseggersee, kde se ratolesti mohou dostatečně zabavit na trampolínách, mini autíčkách nebo třeba v bazénech s různými vodními atrakcemi. Námětem pro další výlet může být návštěva horolezeckého kempu v St. Stefanu, kde se nachází mnoho přírodních horolezeckých stěn s příležitostí využití pro celou rodinu. 

Dovolená Nassfeldu je ztělesněným nádherné přírody a množstvím aktivit. Přijeďte k nám a užijte si Dovolenou v Nassfeldu s maximálním komfortem ubytování, saunou nebo grilem. Prohlédněte si nabídku našich apartmánů v Nassfeldu.

Tipy https://touren.kaernten.at/cs/tours/#filter=r-fullyTranslatedLangus-,sb-sortedBy-0&zc=15,13.28625,46.5639

Pěší
turistika

Prozkoumejte krásnou přírodu po více jak 1 000 km značených turistických tras vedoucích ve výšce od 600 do 2.800 m n. m., které Vás zavedou i na Italskou stranu vrcholů. S +CARD Premium od nás se můžete bezplatně přepravovat lanovkami.

Horolezectví
a ferraty

Nassfeld nabízí vhodné terény pro horolezectví a „Via Ferrata“ všech stupňů obtížnosti. U druhé mezistanice stanice kabinové lanovky MIllennium Express, se nachází zážitkový park, kde naleznete lanový park s překážkami v korunách stromů, skalní labyrint a vysoká lana.

Cyklistika

Ráj pro cyklisty všech výkonností, věku a zaměření. Najete zde kilometry cyklistických stezek, různých náročností, převýšení a terénů (obtížné singltreky, drsné sjezdy a mírné úseky, lesní cesty nebo cyklostezky).

NTC park

Každý od začátečníků až po profíky si zde jistě vybere z bohaté nabídky. NTC Park v areálu Nassfeldu je dostupný kabinovou lanovkou Millennium Express nebo pěšky.

Koupání

Korutanská oblast svojí zeměpisnou polohou na sluneční straně Alp zaručuje kolem 2000 slunečných hodin ročně, a proto návštěvníkům této oblasti přijde vhod za teplých či horkých dnů koupel v jednom z více jak tisíce průzračných alpských jezer.

Vodní sporty

Vydejte se na raftu nebo na kajaku sjet divokou řeku Gail, která protéká přímo Tröpolachem. Rafting Carnice nabízí 1,5 - 2 hodinnový rafting pro rodiny s dětmi od 4 let se zkušeným vodáckým průvodcem.

Golf

V okolí apartmánového domu najdete hned několik nádherných 18ti jamkových hřišť, rozprostírajících se na ploše kolem 70 ha a obklopených nádhernou krajinou Karnských alp.

Rybaření

Ať již tekoucí či stojací, vodstva v regionu Nassfeld - Hermagor - Pressegger See jsou rájem rybářů. Jezera Pressegger See a Weissensee mají kvalitu pitné vody a je možno v nich rybařit.

Rodinná dovolená

Ani Vaše ratolesti se zde nudit nebudou. Středisko nabízí zábavné parky, hřiště a trampolíny na každém kroku, průzračné čistou vodu v jezerech a na koupalištích. Malí cyklisté také určitě ocení cyklostezky vedoucí po zpěvněných cestách. 

Gurmánský region

V Korutanech najdete originální lokální kulinářské speciality, pyšnící se několika oceněními. „Gailtaský špek“, „Gailtalský Aplský sýr“ nebo „Gailtalský uzený losos“, tyto speciality můžete zakoupit na nespočtu místech po celém regionu.

známá místa

Za návštěvu stojí nedaleké propast Garnitzenklamm, kterou vede naučná stezka s panoramatickými a informačními panely, které představují 200 milionů let fascinující geologie. Propast je zpřístupněna pomocí zabezpečených cest (via ferrata) přes lávky, mosty až k vodopádům. 

Lanovky

Areál obsluhuje 38 moderních lanovek. V zimní sezóně jsou v provozu všechny, v létě pak dvě lanovky, které Vás vyvezou na vrcholy Madritche a Gartnerkofel a to i s Vaším kolem či kočárkem. V létě je s +CARD od nás přeprava lanovkami zcela zdarma, v zimě pak nabízíme našim hostům slevy na skipasy.

Motorkáři

Není snad lepší místo, odkud začít výlety na motorkách do třech různých zemích. Tröpolach se nachází v údolí nedaleko hranic s Itálií a Slovinskem. Horské serpentiny a průsmyky lákají motorkáře k denním výletům "Z hor k moři'' není zde jen sloganem.

Paraglaiding

Samostatní piloti, s pilotním průkazem a IPPI kartou mohou létat  přímo v Tröpolachu, přestože tam žádné oficiální místo na startování není. Nejbližším oficiálním terénem je Emberger Alm (Greifenburg), zde mohou bezpečně létat piloti od začátečníků až po velmi zkušené.

Snowpark

Park uspokojí nejen náročné akrobaty, ale poskytne závabu i pro úplné začátečníky.

 

Fun park

V Nassfeldu najdete hned 2 Fun Parky. První se nachází u druhé mezistanice lanovky Millennium Express a nově byl v letošním roce vybudován zabezpečený areál pro tento druh sportů. Tento areál najdete u dolní stanice lanovky Millennium Express.

Klasické lyžování

Rádi si zpestříte své sjezdové lyžování tím klasickým... Nassfeld nabízí víc jak 80 km upravených tratí a další kilometry můžete dohnat u Weissensee, nebo v Lesachtal, kde je dalších víc jak 100 km tratí.

Saunahaus

Máte rádi relax a pohodičku? Nabízíme odpočinek v našem Saunahausu, kde můžete nechat spočinout Vaše těla po sportu, nebo jen tak. Samoobslužný bar s českým točeným pivem určitě potěší nejednoho saunaře

NTC park

Blue day – bezbřehá zábava … Snow Tubing, Zipfl Bob, B-Bob, Snowskate, Snowscooter Bambini, Hammerhead, Mountainroller, Rodel, Snow Trikke, Skifox, Bike Board, Hamax Snowsurfer, Snowter, Mountaincart, Snowbike

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu souhlasíte. Více informací.