Jak se k nám dostanete

 • Praha – České Budějovice – Dolní dvořiště - Linz – Salzburg – Spittal an der Drau – Hermagor – Tröpolach
  Délka trasy: 590 km
  Čas: 6 hod. 30 min.
  Část trasy v ČR vede po dálnici, úsek mezi Českými Budějovicemi a Linzem vede po okresních silnicích I. Třídy, od Linze až k odbočce na Paternion vede trasa opět po dálnici, dále 40 km po okresních silnicích.
 • Praha – Plzeň – Rozvadov – Mnichov – Salzburg – Spittal an der Drau - sjezd Paternion, Feistritz – Hermagor – Tröpolach 
  Délka trasy: 710 km
  Čas: 7 hod. 
  Převážná část trasy vede po dálnicích.

V zimních měsících nedoporučujeme využívat v závěrečné části cesty trasu Spittal an der Drau - Tröpolach - sjezd z dálnice A10 směr „Paternion a Feistritz“ s výjezdem u St. Stefan au Der Gail - ale použít trasu vedoucí kolem jezera Weissensee: sjezd 139-Knoten Spittal, směr „Lienz/B100/B106/Lendorf (Wiessensee), s dojezdem do Hermagoru, která je v zimních měsících lépe sjízdná. Cesta se Vám prodlouží o cca 15 min, ale kilometrově jsou obě trasy srovnatelné.

 • Brno – Mikulov - Wien – Graz – Villach – Hermagor - Tröpolach
  Délka trasy: 535 km
  Čas: 5 hod. 30 min.
  Převážná část vede po dálnicích
 • Ostrava – Olomouc - Brno – Mikulov - Wien – Grac – Villach – Hermagor - Tröpolach
  Délka trasy: 713 km
  Čas: 8 hod. 45 min.
  Převážná část vede po dálnicích.

DÁLNIČNÍ POPLATKY

Dálniční poplatky: Za použítí rakouských dálnic a rychlostních silnic (včetně městských úseků) se platí dálniční poplatek. Uhrazuje se (v případě vozidel do nejvyšší přípustné celkové hmotnosti 3,5 t ) koupí dálniční známky a jejím nalepením na čelní sklo vozu (nahoře uprostřed nebo na levé straně).

Po ukončení platnosti musí být viněta odstraněna.

Roční poplatek

 • motocykly € 33,60
 • osobní automobily a obytné vozy (do 3,5 t) € 84,40

Dvouměsíční poplatek

 • motocykly € 12,70
 • osobní automobily a obytné vozy € 25,30

10-denní poplatek

 • motocykly € 5,-
 • osobní automobily a obytné vozy € 8,70

V zahraničí lze tyto nálepky zakoupit u pohraničních čerpacích stanic příp. autoklubů, v Rakousku u autoklubů ÖAMTC a ARBÖ, jakož i v trafikách, u čerpacích stanic …

Nedodržení předpisů o dálničních poplatcích se trestá příplatkem ve výši 120 EUR nebo (v případě nezaplacení) správní pokutou.

Povinná výbava řidiče v Rakousku

v období od 1. listopadu do 15. dubna: je povinnost mít na všech 4 kolech namontovány zimní pneumatiky nebo nasazeny sněhové řetězy na kolech hnací nápravy. Sněhové řetězy jsou jako alternativa povoleny pouze v případě, že povrch vozovky je pokryt souvislou nebo jen nepatrně narušenou sněhovou pokrývkou nebo ledem a pokud jejich použitím nedojde k poškození povrchu vozovky.

Minimální hloubka vzorku na letních pneumatikách v Rakousku je 1,6 mm, na zimních pneumatikách musí být alepsoň 4 mm (na diagonálních pneumatikách 5mm).

Mimo běžných dokladů (řidičský průkaz, osvědčení o technickém průkazu, doklad o pojištění zákonné odpovědnosti...) je třeba v případě, kdy řidič vozidla není zároveň jeho vlastníkem mít u sebe potvrzení o zapůjčení vozidla. Dokument by měl být z důvodu srozumitelnosti psán v němčině popř.angličtině.

Na rakouských silnicích a dálnicích platí pro řidiče povinnost nosit v případě poruchy nebo nehody varovnou (výstražnou) vestu. Vesta by měla být ve vozidle nejméně jedna. Toto opatření se netýká spolujezdců, řidičů mopedů a motocyklů, ale i jim se vesta doporučuje, pro případ, že by z výše uvedených situacích byli nuceni opustit vozidlo a pohybovat se po komunikaci, nebo její bezprostřední blízkosti.
V případě, že řidič varovnou vestu nemá, vystavuje se nebezpečí, že bude pokutován hned dvakrát - za to, že vestu ve vozidle nemá a za to, že ji nepoužil. K předložení varovné vesty může být řidič vyzván i v případě dopravní kontroly.

Omezení rychlosti pro osobní automobily a motocykly (není-li dopravními značkami vyznačeno jinak):

 • Nejvyšší rychlost na silnicích: 100 km/h.
 • Nejvyšší rychlost na dálnicích: 130 km/h.
 • Nejvyšší rychlost na území obce mezi značkami označujícími začátek a konec obce: 50 km/h,
 • na hlavních ulicích 50 km/hod.

Alkohol za volantem

Povolená hranice obsahu alkoholu v krvi je 0,5 promile!
Její překročení se trestá pokutou a odebráním řidičského průkazu.

Děti do 14 let, menší než 150 cm, smějí být přepravovány pouze v dětském zádržném zařízení (homologované dětské sedačky kategorie odpovídající váze dítěte).

Používání bezpečnostních pásů je v Rakousku povinné.

Používání ochranných přileb na jednostopých motorových vozidlech je v Rakousku povinné.


Příjezd k apartmánům

Po vjezdu do obce přijedete cca po 300 m na křižovatku, kde budete mít po levé ruce čerpací stanici. Zde pokračujete rovně ve směru jízdy, směr Rattendorf, cca po 150 metrech odbočíte doprava za restaurací a hotelem Samerhof. Je to první a zároveň jediná možná cesta, kde lze odbočit vpravo, označeno cedulí po levé straně vozovky. Po 50 metrech přijedete na naše parkoviště, kde najdete označené parkovací stání pro Vámi vybraný apartmán.

Parkování je možné zdarma přímo u apartmánového domu na místě označeném logem BookNassfeld a názvem příslušného apartmánu.

Apartmány s kapacitou do 4 osob mají v vyhrazeno jedno parkovací stání, apartmány s větší kapacitou mají vyhrazeny 2 parkovací stání.

Pro lepší orientaci jsou všechny vchody označeny tabulkami s informacemi, které apartmány se v daném vchodu nachází. Číslo vchodu najdete za názvem každého apartmánu.